Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Inspirowane Górami: Co dziś w programie?

 

Inspirowane Górami

W Zakopanem trwa 12. Festiwal Inspirowane Górami im. Ewy i Macieja Berbeków. O 9:30 rozpoczną się uroczystości z okazji 38. rocznicy śmierci gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza, a przed południem w Sanktuarium Najświętszej Rodziny odprawiona zostanie msza święta w intencji mieszkańców Zakopanego, potem przemarsz ulicą Krupówki na Plac Niepodległości, gdzie zorganizowany zostanie od południa Piknik wojskowy z 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich w 30-lecie istnienia i 90-lecie otrzymania praw miejskich przez Zakopane.

Dziś także spodziewane jest przybycie na Plac Niepodległości – Patryka Fryzowicza. Zakopiańczyk zapowiedział, że przebiegnie 90 km, aby uczcić rocznicę formalnego istnienia swojego miasta. Patryk Fryzowicz po północy wystartował z Głogoczowa i po 12 godzinach, czyli w południe spodziewany jest w centrum Zakopanego.

Ponadto w programie festiwalu, który potrwa do niedzieli – znajdzie się otwarcie kilku wystaw, spotkania, konferencja popularno-naukowa, pokaz mody turystycznej, wycieczki, spotkania z autorami książek, a na zakończenie koncert – Trebunie-Tutki „Górom”.

12. Inspirowane Górami… Festiwal im. Ewy i Macieja Berbeków

Czytaj także: