Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Inwestycje gazowe w Nowym Targu. Ruszyły prace na Klikuszówce

 

Inwestycje gazowe w Nowym Targu. Polska Spółka Gazownicza zapowiada, że w tym roku planuje przyłączenie w Nowym Targu ok. 400 odbiorców, z którymi zawarte zostały już umowy

Wybudowane ma zostać około 25 km sieci – w tym przebudowywanej sieci zasilającej Nowy Targ od strony stacji w Ludźmierzu – to będzie odcinek około 6 km:

Paweł Firlej: Równolegle realizowane będzie przyłącze od strony Szaflar drugiej budowanej stacji gazowej, który to przyłącz ma zabezpieczyć potrzeby MPCu nowatorskiego. W dwóch lokalizacjach mamy podpisane umowy przyłączeniowe dotyczące jednostek kogeneracyjnych, w związku z tym też musimy odpowiednią ilość paliwa gazowego na te potrzeby zabezpieczyć. Docelowo Nowy Targ będzie dwustronnie zasilany w paliwo gazowe

– mówił Paweł Firlej, dyrektor krakowskiego Oddziału Zakładu Gazowniczego.

Jan Pawlikowski kierownik nowotarskiego Zakładu Gazowniczego wymienia największe zadania inwestycyjne w mieście – chodzi o instalacje sieci gazowej na Klikuszówce, osiedlu Nowe i na Zadziale. Na Klikuszówce właśnie rozpoczynają się prace:

Jan Pawlikowski: Jeżeli chodzi o ten drugi etap, czyli dojście do osiedla Nowego i do końca roku również chcielibyśmy to wykonać. Natomiast jeżeli chodzi o osiedle Zadział, to planujemy wykonać to w 2025 roku. Projektujemy sieci na Robowie. Planujemy wykonać w tym roku dokumentację projektową, a sieć wykonać w roku przyszłym.

Czytaj także: