Radio Alex 105.2 FM Zakopane

IV Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Turystyce Zimowej. Pytania dla ambitnych

 

IV Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Turystyce Zimowej

Rejestracja do IV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Turystyce Zimowej ruszyła i potrwa do najbliższej niedzieli.

Tomasz Zając: Od poniedziałku można rozpocząć odpowiadanie. Konkurs trwa dwa tygodnie. Od poniedziałku do piątku, mamy 5 minut na odpowiedź i publikowany jest ranking z uwzględnieniem czasu, w jakim udzieliliśmy prawidłowej odpowiedzi. I najlepsi uczestnicy tego konkursu zostaną nagrodzeni

– mówił Tomasz Zając z TPN.

Pytania nie będą łatwe. Uczestnicy IV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Turystyce Zimowej muszą być ambitni.

Tomasz Zając: Staramy się, żeby te pytania były dosyć skomplikowane, trudne, dlatego że te najprostsze to łatwo jest te 5 minut znaleźć w internecie, a nam chodzi o to, żeby tutaj wygrała wiedza, dociekliwość, a niekoniecznie szybkie wyszukiwanie w wyszukiwarkach.

Radio Alex: Ta wiedza się po prostu może przydać w praktyce.

Tomasz Zając: Oczywiście także tutaj staramy się, żeby grono osób poszerzyło się, którą tą wiedzę zdobywa. Co roku mamy nowych uczestników, także mamy nadzieję, że jakby ta akcja dociera w jak największe kręgi.

A dla najlepszych są nagrody:

Tomasz Zając: Między innymi wśród nagród mamy nocleg w Schronisku Pięciu Stawach. Mamy też sondy, detektory, łopaty i szkolenie lawinowe dla tych osób, które są już powiedzmy poza podium.

Z Tomaszem Zającem rozmawiał Maciej Pałahicki.

Aby wziąć udział w konkursie musicie się zarejestrować. Macie czas do najbliższej niedzieli. Turniej startuje kolejnego dnia, w poniedziałek. Konkurs odbywa się w ramach zimowej akcji TPN-u Lawinowe ABC. Wszystkie szczegóły znajdują się tutaj: https://tpn.pl/nowosci/iv-turniej-wiedzy-o-turystyce-zimowej

Czytaj także: