Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Jabłonka: Orawskie Kolędowanie już w niedzielę w Centrum Kultury

 

 Orawskie Kolędowanie

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w Orawskim Centrum Kultury. W tym roku, kolędnicy z różnych stron regionu Orawa zaprezentują tradycyjne orawskie kolędowanie z gwiazdą. Wydarzenie to, to nie tylko okazja do podziwiania regionalnych tradycji, ale także do wspólnego świętowania i dzielenia się radością z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Jabłonka stanie się 7 stycznia centrum orawskiego kolędowania. Na scenie Orawskiego Centrum Kultury wystąpią grupa jasełkowa z Barki oraz zespoły: mały i dorosły OwCok, Skalniok z Zubrzycy Górnej, Małolipnicanie z Lipnicy Małej, Kolib z Orawki i Małolipnicka Rodzina Kolpinga.

Każdy z zespołów ma swoją unikalną historię i styl, ale wszystkich łączy miłość do tradycji orawskiej i chęć jej pielęgnowania. Występy te są dowodem na to, jak ważne są dla mieszkańców Orawy tradycje i kultura, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

Orawskie Kolędowanie

Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 15:00.  Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by zanurzyć się w świecie orawskich tradycji. Do zobaczenia w Orawskim Centrum Kultury!

Czytaj także: