Jak zadbać o zabytkową architekturę drewnianą na Podhalu? Jak reagować w sytuacji kryzysowej np. pożaru? Chodzi o omówienie strategii działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa takich obiektów. Specjalne spotkanie w piątek (8.11) w godzinach od 10:00 do 17:00 w Dworcu Tatrzańskim, to ulica Krupówki 12. Zaproszeni są właściciele i zarządcy obiektów drewnianych, którzy będą mogli temat poruszyć między innymi z przedstawicielami Straży Pożarnej w Zakopanem czy Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu. W trakcie spotkania szkolenia i ćwiczenia.
Jak zadbać o zabytkową architekturę drewnianą na Podhalu?
Szkolenie poprowadzi dr Katarzyna Góralczyk, specjalistka z zakresu ochrony zabytków ruchomych i nieruchomych na wypadek sytuacji kryzysowej i konfliktu zbrojnego.
Planowane działania przez Instytut Bezpieczeństwa Dziedzictwa na terenie Powiatu Tatrzańskiego:
- szkolenia
- ćwiczenia
- audyty bezpieczeństwa
- wsparcie konsultacyjne i doradcze właścicieli i zarządców zabytków w Powiecie Tatrzańskim,
- powołanie grupy przeszkolonych wolontariuszy wspierających właścicieli i zarządców zabytków w planowaniu i organizacji ochrony na wypadek sytuacji kryzysowych
Omówiona zostanie rola samorządu w ochronie zabytków na wypadek konfliktu zbrojnego lub sytuacji kryzysowych. W czasie dyskusji eksperckiej dr Katarzyna Góralczyk omówi realizowane przez IBD projekty, konieczności budowania świadomości i zaangażowania społecznego dla bezpieczeństwa dziedzictwa.
Istotnym punktem szkolenia będzie omówienie potrzeby i zasad tworzenia planów ochrony zabytków ruchomych i nieruchomych na wypadek sytuacji kryzysowej i konfliktu zbrojnego.
Zapisy i szczegółowe informacje o szkoleniu pod nr tel. : 530983626