Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Jan Kanty Pawluśkiewicz doczeka się swojego festiwalu

 

Jan Kanty Pawluśkiewicz – kompozytor muzyki do piosenek Marka Grechuty czy Grzegorza Turnaua i takich dzieł jak Nieszpory Ludźmierskie” czy Harfy Papuszy

Nowotarżanin z tytułem honorowego obywatela miasta doczeka się własnego festiwalu. Impreza ruszy już w kwietniu.

Andrzej Lichosyt: Jan Kanty Pawluśkiewicz to artysta bardzo różnorodny, bo i kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, znanych piosenek, ale także artysta plastyk, który specjalizuje się w technice żel-art. Jest bardzo cenionym artystą w całym kraju. Po prostu jemu należy się taki festiwal i bardzo się cieszę, że będę miał przyjemność go tworzyć właśnie tutaj w Nowym Targu z ekipą Miejskiego Centrum Kultury. My cały czas rozmawiamy o tej formule festiwalu i mam tutaj zielone światło na takie działania, więc myślę, że będzie się działo.

Festiwal wystartuje już 4 kwietnia, będzie miał formułę konkursową. W jego trakcie będą odbywać się warsztaty interpretacji utworów artysty.

Andrzej Lichosyt: Jury wybierze szczęśliwców, którzy wezmą udział w warsztatach wokalnych i aktorskich, które będą odbywać się w Miejskim Centrum Kultury przez kilka dni z pedagogami artystycznych szkół wyższych. Natomiast w sobotę 6 kwietnia odbędzie się koncert galowy i wyniki tych warsztatów będziemy mogli zobaczyć na koncercie z bandem na żywo. W ramach festiwalu będziemy mogli obejrzeć jeden z filmów, do których mistrz napisał muzykę.

Na zakończenie wernisaż prac Jana Kantego Pawluśkiewicza. Zapisy na stronie www.mcknowytarg.pl w zakładce: Festiwal im. Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Andrzej Lichosyt: Tam państwo będą mogli zapoznać się z regulaminem konkursu oraz ściągnąć kartę zgłoszeniową, przesłać nam na odpowiedni mail. I bardzo prosimy o przesłanie nagrania nagranego na żywo audio/ video.

Z Andrzejem Lichosytem pomysłodawcą festiwalu im. Jana Kantego Pawluśkiewicza rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: