Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Jubileuszowe Posiady Klimatyczne – Wielkie Granie w czwartek w zakopiańskim Czerwonym Dworze

Kiedy zaczynali grać w Tatrzańskiej Orkiestrze Klimatycznej wielu z nich kończyło dopiero studia. W ciągu 20 lat i sporo zmieniło się w ich życiu, ale nie zmieniła się pasja z jaką grają nieustannie w orkiestrze pod dyrekcją Agnieszki Kreiner. 4 lipca zapraszają na szczególne posiady w Czerwonym Dworze, Centrum Kultury rodzimej w Zakopanem.

Jubileuszowe Posiady Klimatyczne

Agnieszka Kreiner: Chcielibyśmy się spotkać tak mniej oficjalnie, półprywatnie z naszymi słuchaczami czy „wielbicielami”, czy fanami, przyjaciółmi w Czerwonym Dworze. Zagrają muzycy orkiestry, tym razem jako soliści w maleńkich zespołach kameralnych. Repertuar będzie bardzo zróżnicowany. Wśród wykonawców będą najlepsi muzycy naszej orkiestry. Przede wszystkim koncertmistrz pan Janusz Miryński, który nam zagra melodię z filmu Lawendowe Wzgórza. Będą też muzycy, którzy zaczynali w orkiestrze jako studenci, a od dzisiaj są już profesorami zwyczajnymi wyższych uczelni. Czas leci…

– mówiła Agnieszka Kreiner szefowa i dyrygentka Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej.

Gośćmi specjalnymi będą Maciej Pinkwart i Jan Karpiel Bułecka. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatny.

Czytaj także: