Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Kajakarstwo górskie: PŚ w Augsburgu oraz w Pradze zdecyduje kto pojedzie na Igrzyska Olimpijskie

Wśród kajakarzy górskich trwa rywalizacja o to, kto pojedzie na największą imprezę sportową czterolecia, czyli igrzyska olimpijskie w Paryżu. O tym zadecydować mają rozpoczynające się w czwartek (30.05 - 2.06) zawody w Augsburgu oraz kolejne tydzień później w Pradze (6-9 czerwca).

Kajakarstwo górskie: na IO może pojechać tylko jeden nasz zawodnik w slalomie kajakowych jedynek (K-1)

O paszport do Paryża powalczy m.in. wychowanek szczawnickiego KS Pieniny Mateusz Polaczyk – pięciokrotny medalista mistrzostw świata i olimpijczyk z Londynu (2012). Łatwo też na pewno pola nie odda równie utytułowany krakowianin Dariusz Popiela.

Polaczyk zdobył kwalifikację dla Polski na MŚ w Londynie, ale nie jest ona imienna. Musi więc nadal walczyć o olimpijski paszport z kolegami z kadry.

IO rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia. Sportowcy przez 16 dni będą rywalizować w 32 dyscyplinach – 28 olimpijskich oraz czterech dodatkowych, wybranych przez organizatorów: breakingu, wspinaczce sportowej, jeździe na deskorolce oraz surfingu. Medale zostaną rozdane w 329 konkurencjach.

Do Francji przyjedzie 10 500 sportowców. Polski Komitet Olimpijski szacuje, że w zawodach ma wystartować ok. 230 biało-czerwonych.

Czytaj także: