Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Kajakarstwo górskie: W Augsburgu bez powodzenia, kolejna szansa w PŚ w Pradze

Wśród kajakarzy górskich wciąż trwa rywalizacja o to, kto pojedzie na największą imprezę sportową czterolecia czyli igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Kajakarstwo górskie: Wśród kajakarzy wciąż trwa rywalizacja o to, kto pojedzie na największą imprezę sportową czterolecia czyli igrzyska olimpijskie w Paryżu

W zawodach rozegranych w miniony weekend w Augsburgu na półfinałach zatrzymali się nasi kanadyjkarze: Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz), Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków) oraz Aleksandra Stach (KK Kraków), natomiast w eliminacjach odpadli Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz) i wychowanek szczawnickiego KS Pieniny Michał Wiercioch (obecnie AZS AWF Kraków).
Podobnie było w rywalizacji kajakowego crossu. Zwolińska, która niedawno wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w K1, odpadła w ćwierćfinale. Michał Pasiut (AZS AWF Kraków) był 31.
Kolejna szansa w walce o olimpijskie paszporty to rozpoczynające się w czwartek zawody w Pradze (6 – 9 czerwca).

Fot. facebook.com/PZKaj

Cross jako konkurencja olimpijska zadebiutuje w tym roku właśnie w paryskich igrzyskach olimpijskich, które rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia

Sportowcy przez 16 dni będą rywalizować w 32 dyscyplinach – 28 olimpijskich oraz czterech dodatkowych, wybranych przez organizatorów: breakingu (rodzaj tańca sportowego), wspinaczce sportowej, jeździe na deskorolce oraz surfingu. Medale zostaną rozdane w 329 konkurencjach.

Do Francji przyjedzie 10 500 sportowców. Polski Komitet Olimpijski szacuje, że w zawodach ma wystartować ok. 230 biało-czerwonych.

Czytaj także: