Kalendarium Podhala Nowy Targ. Mirosław Tomasik oczarowywał techniką, z Podhalem zdobył 12 medali!
W ramach współpracy Radia Alex z kibicowskim stowarzyszeniem fanów hokejowego Podhala Nowy Targ, w naszym serwisie będą pojawiały się notki biograficzne zawodników związanych z nowotarską drużyną.

Szacowany czas czytania: 01:47
Kalendarium Podhala Nowy Targ. Mirosław Tomasik oczarowywał techniką, z Podhalem zdobył 12 medali!
Tym razem, fani Podhala Nowy Targ, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Dalejpodhale.pl, zdecydowali się na przybliżenie postaci występującego na pozycji środkowego napastnika – Mirosława Tomasika.
To zawodnik – hokeista – który urodził się 26 maja 1965 roku. Na świat przyszedł w małopolskiej Skawinie. Jeszcze jako nastolatek dołączył do drużyny Podhala Nowy Targ, o co zabiegał trener Walenty Ziętara.
Na lodzie oczarowywał techniką, zwłaszcza grywając w ataku z Piotrem Podlipnim i Januszem Hajnosem
– podkreślają w Stowarzyszeniu Dalejpodhale.pl.
W polskiej lidze hokeja, Mirosław Tomasik występował w sumie przez piętnaście sezonów. Grał w tym czasie nie tylko w Podhalu, ale też w Unii Oświęcim. Miał też epizod gry zagranicą – w szwedzkim Kristianstads IK.
Grając w Polsce zdobył kilkanaście medali. Wywalczył ich dokładnie 12. Po każdy z nich sięgał grając dla Podhala Nowy Targ.
Z Szarotkami zdobył 3 tytuły mistrzowskie Polski – w 1987, 1993 i 1994 roku. Dorobek ten powiększył o 4 srebrne medale Mistrzostw Polski i 5 medali z brązowego kruszcu
– wyliczają kibice Podhala Nowy Targ, którzy dodają, że w trakcie swojej kariery w polskiej lidze, Mirosław Tomasik zagrał w 536 meczach.
Zdobył w nich 229 goli. Jeszcze większa jest natomiast liczba zanotowanych przez niego asyst, która wynosi 248.
W trakcie swojej kariery, Mirosław Tomasik grał też w reprezentacji Polski. Pięciokrotnie pojechał z nią na mistrzostwa świata. Zaliczył też występ na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1992 roku. Łącznie z orzełkiem na piersi wystąpił 65 razy. Zdobył 22 bramki.
Kończąc karierę, Mirosław Tomasik nie rozstał się z taflą na dobre. Został zawodnikiem drużyny oldbojów – TS Old Boys Podhale, z którą podobnie, jak w trakcie czynnej kariery zawodniczej sięgał po laury.
W ślady ojca – Mirosława – poszedł również jego syn, Damian Tomasik, który także został hokeistą i przez znaczną część swojej kariery występował w klubie z Nowego Targu.
