Kalendarium Podhala Nowy Targ. Piotr Podlipni już w debiutanckim sezonie został mistrzem Polski z Szarotkami
W ramach współpracy Radia Alex z kibicowskim stowarzyszeniem fanów hokejowego Podhala Nowy Targ, w naszym serwisie będą pojawiały się notki biograficzne zawodników związanych z nowotarską drużyną.

Szacowany czas czytania: 02:06
Kalendarium Podhala Nowy Targ. Piotr Podlipni już w debiutanckim sezonie został mistrzem Polski z Szarotkami
Hokeistą, którego sylwetkę tym razem zdecydowali się przybliżyć członkowie stowarzyszenia Dalej Podhale jest Piotr Podlipni. To zawodnik występujący na pozycji napastnika, który urodził się 16 maja 1967 roku.
Cechowała go nie tylko hokejowa ambicja i nieustępliwość w grze, ale też paradoksalnie opanowanie i dryg przywódcy. Ambicja i waleczność czyniły go nie tylko wyróżniającym się zawodnikiem, ale też wpływały na morale w drużynie, nikt tak jak on nie potrafił wpłynąć pozytywnie na ducha zespołu
– opisują najstarszego z braci Podlipnich, którego młodsi bracia poszli w jego hokejowe ślady, członkowie stowarzyszenia Dalejpodhale.pl.
W swojej opinii nie pozostają oni odosobnieni. Niemal w tych samych słowach na temat „Staszka” lub „Gita” – bo takie pseudonimy nadano Piotrowi Podlipniemu – wypowiadał się trener Ewald Grabowski.
To kapitan pełną gębą. Zawodnik, na którym mogę polegać w trudnych momentach, który potrafi w kluczowych momentach zmobilizować zespół, dać mu pewność siebie. Wydawałoby się, że jest bardzo spokojny, ale uwierzcie – potrafi okiełznać zespół. A ten go słucha
– cytują szkoleniowca, przedstawiciele stowarzyszenia kibiców Podhala Nowy Targ.
Niewykluczone, że to właśnie przywódcze zdolności pozwoliły „Staszkowi” aż sześć razy świętować tytuł mistrza Polski. Pierwszy z nich zdobył już w swoim debiutanckim sezonie – w 1987 roku. Kolejne dołożył w połowie lat 90. – pomiędzy 1993 a 1997 rokiem.
Łącznie w polskiej lidze hokejowej, Piotr Podlipni występował przez czternaście sezonów. Rozegrał dokładnie 443 spotkania.
Strzelił 155 goli, a przy 96 asystował
– podają statystyki „Gita”, w stowarzyszeniu Dalejpodhale.pl.
Podczas swojej klubowej kariery, Piotr Podlipni występował również poza Polską. W milenijnym roku 2000 grał w Hiszpanii – dla tamtejszego CH Gasteiz. Zajął z tym klubem 3. miejsce w hiszpańskiej Superlidze.
Ponadto Piotr Podlipni grał także w reprezentacji Polski.
Z orzełkiem na piersi wystąpił 37 razy i strzelił 6 goli
– wskazują osoby związane ze stowarzyszeniem kibiców Podhala Nowy Targ, dodając, że z reprezentacją Polski, Piotr Podlipni dwa razy pojechał na mistrzostwa świata – w 1995 i 1996 roku.
Koniec kariery dla Piotra Podlipniego wcale nie oznaczał zerwania ze sportem. „Staszek” postanowił podjąć się roli trenera, a oprócz tego zdecydował się na otworzenie klubu fitness.
