Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Kalendarz adwentowy: jak własnoręcznie wykonać świąteczny stroik? Sprawdź

Jak udekorować stół na Wigilię? Odpowiedź jest prosta: własnoręcznie wykonany stroik świąteczny. To nie tylko piękna dekoracja, ale również okazja do wykazania się swoimi umiejętnościami artystycznymi. Poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku. Sprawdź koniecznie.

kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy

Przygotowanie materiałów to pierwszy krok. Wybierz naczynie, które będzie podstawą dla stroika – może to być coś, co już masz w domu, lub coś specjalnie zakupionego na tę okazję. Ważne, aby naczynie pasowało do reszty dekoracji na stole wigilijnym lub w Twoim domu. Będziesz potrzebować również gąbki florystycznej, kleju na gorąco, drucików, wykałaczek, świecy i różnych świątecznych dekoracji, takich jak bombki, lampki, wstążki, suszone owoce, szyszki itp.

Następnie, wypełnij wybrane naczynie gąbką florystyczną, tak by lekko wystawała. Pamiętaj, by gąbka nie była mokra, żeby stroik przypadkiem się nie ruszał. Przygotuj iglaste gałązki, usuwając igły z dolnych partii gałęzi, aby lepiej utrzymały się w gąbce. Zakryj gałązkami całą gąbkę tak, by nie była widoczna. Możesz zostawić trochę wolnego miejsca na świecę.

Umocuj świecę, używając do tego wykałaczek lub grubszego drutu. Następnie dla pewności, można także podkleić ją gorącym klejem. Teraz przyszedł czas na dekorację. Wybrane ozdoby najlepiej powiesić na drucikach lub przykleić do gałązek ciepłym klejem. Możesz nabijać pomarańcze i limonki na drewniane wykałaczki, które idealnie przymocują się do gąbki, a laski cynamonu zamocować na kolorowych wstążkach.

Gdy stroik jest już gotowy, postaw go na stole i obejrzyj dokładnie z każdej strony. Jeśli chcesz dodać mu nieco blasku, możesz przyprószyć go lekko brokatem lub sztucznym śniegiem. Własnoręcznie wykonany stroik świąteczny to nie tylko piękna dekoracja, ale również dowód na to, że święta to czas, kiedy można wykazać się kreatywnością i zaskoczyć swoich bliskich.

Kalendarz adwentowy Radia Alex:

  1. Jak wprowadzić magię świąt do swojego domu?
  2. Ruszamy do kuchni! Dziś pieczemy tradycyjne pierniczki świąteczne
  3. Szukasz dobrej książki na święta? Sprawdź i wybierz coś dla siebie!
  4. 8 przepisów na herbaty rozgrzewające. Zrób je sam!
  5. Gwiazdy zimowego parapetu, czyli jak pielęgnować poinsecję i grudnik
  6. Poznajcie prawdziwą historię Świętego Mikołaja
  7. Ranking najpopularniejszych filmów świątecznych, które warto obejrzeć
  8. Lista świątecznych porządków. Pamiętaj! Bez szaleństw!
  9. Odpręż się przed Bożym Narodzeniem. Sposoby na przedświąteczny relaks
  10. Znane i lubiane świąteczne melodie. Stwórz swoją playlistę