Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Kalendarz adwentowy: jak wprowadzić magię świąt do swojego domu?

To pierwsze okienko naszego radiowego kalendarza adwentowego! Dziś podpowiadamy, jak wprowadzić magię świąt do swojego domu. Jest wiele sposobów, które mogą pomóc Ci poczuć ten wyjątkowy klimat.

Kalendarz adwentowy

Zacznijmy od kuchni. Święta to czas, kiedy możemy pozwolić sobie na odrobinę słodkości. Pierniczki to jedno z najważniejszych kulinarnych elementów tego okresu. Ich przyjemny aromat, który roznosi się po domu, sprawia, że nie chce się z niego wychodzić. Co więcej, pieczenie pierniczków może stać się wspaniałą tradycją, która pozwoli spędzić czas z bliskimi, rozmawiać, słuchać muzyki czy kolęd i odliczać dni do Bożego Narodzenia.

Jeśli szukasz alternatywy, wybierz się na jarmark świąteczny. Zazwyczaj pojawiają się one już 6 grudnia, na Mikołajki, i stanowią doskonały przedsmak zbliżających się świąt. Zbierz przyjaciół lub rodzinę i spędźcie razem świąteczny wieczór.

Muzyka to kolejny element, który może pomóc Ci poczuć świąteczny nastrój. „Last Christmas” może towarzyszyć Ci nie tylko podczas ubierania choinki, ale również dużo wcześniej.

Dobry film również może wprowadzić Cię w świąteczny nastrój. Zwłaszcza, jeśli otulisz się ciepłym kocykiem i będziesz oglądać go, popijając gorącą czekoladę lub grzane wino.

Na początku grudnia zorganizuj wspólne tworzenie kalendarza adwentowego. Obdarujcie się nimi wzajemnie i wspólnie odliczajcie czas do Wigilii. Rozpocznijcie również wspólne dekorowanie domu. Świąteczne świece, wieńce, grube koce i poduszki – to idealna recepta na pobudzenie magii świąt.

Pamiętaj jednak, że świąteczny okres to również czas dla siebie. Znajdź umiar i nie rób nic wbrew sobie. To ma być przyjemny czas, pełen spokoju i przemyśleń.

Świąteczny klimat przywołać można nie tylko przy pomocy choinki i widoku sypiącego śniegu. Zadbaj o odpowiednie świece o zapachu grzanego wina lub jabłka z cynamonem. Aromat owoców cytrusowych działa bardzo pobudzająco, zwiększa nasz zasób energii i zapał do pracy.

Aby uatrakcyjnić przestrzeń wypoczynkową, udekoruj swoją sofę dodatkami. O świąteczny klimat możesz zadbać za pomocą poduszek. Wybierz poszewki dekoracyjne w kolorach charakterystycznych dla gwiazdki – czerwonym, zielonym i złotym. Dobrym pomysłem będzie także rozłożenie miękkiego, grubego koca. Zadbaj również o lampki oraz inne dekoracje jak jemioła czy świąteczne skrzaty rozstawione na kominku.

Pamiętaj, że magia świąt to nie tylko dekoracje i prezenty, ale przede wszystkim czas spędzony z bliskimi. Dlatego warto zrobić wszystko, aby ten okres był dla nas jak najbardziej przyjemny.