Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Karetka dla szpitala w Nowym Targu i druga dla oddziału ratunkowego

 

Karetka dla szpitala w Nowym Targu

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu ma kolejną nową karetkę. Jest to ambulans typu B z napędem 4×4 wraz z wyposażeniem. Na zakup karetki nowotarski szpital otrzymał 600 tys. złotych dofinansowania z budżetu państwa. Środki własne, przekazane na ten cel, to 30 tys. złotych.

szpitala w Nowym Targu
Fot. facebook.com/PSZS.NowyTarg

W sierpniu tego roku – Małopolska dostała z resortu zdrowia ponad 3 miliony złotych na zakup karetek, które wzmocniły funkcjonowanie Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Spośród 5 nowych ambulansów – jeden skierowany został także do Nowego Targu, by zastąpić starszy pojazdy który pojechał na Ukrainę.

Łukasz Kmita: Kilka miesięcy temu poprosiliśmy małopolskich samorządowców i dyrektorów szpitali także o to, aby wsparli system ratownictwa medycznego na Ukrainie. I tak się stało. Część dyrektorów szpitali przekazała karetki, które dotychczas funkcjonowały w ramach ZRM-ów w Małopolsce dla naszych przyjaciół z Ukrainy. Mamy dobrą informację dla tych wszystkich, którzy okazali swoje serce, szczodrość i solidarność – łącznie do Małopolski trafi ponad 3 miliony złotych na zakup pięciu zespołów ratownictwa medycznego, które wzmocnią funkcjonowanie systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego

– mówił Łukasz Kmita wojewoda małopolski.

Dotacja w wysokości 700 tys. pokryła 95% kosztów ambulansu.

Czytaj także: