Karta Turysty w Zakopanem startuje wraz z początkiem maja. Dla posiadaczy będą zniżki. I nie tylko
Jak już wiecie z Radia Alex - 1 maja zadebiutuje w Zakopanem, Karta Turysty. Za pomocą kodu QR będą mogli ją pobrać wszyscy ci, którzy wnieśli opłatę miejscową.

Szacowany czas czytania: 00:54
Z początkiem maja startuje Karta Turysty w Zakopanem. Posiadacze mogą liczyć na zniżki
Wzorem karty mieszkańca, posiadacze Karty Turysty będą mieli zniżki w przedsiębiorstwach współpracujących w tym zakresie z Urzędem Miasta. Dodatkowo turyści znajdą tam pakiet atrakcji Zakopanego. Mówi Iwona Grzebyk-Dulak, wiceburmistrz Zakopanego.
Iwona Grzebyk-Dulak: Będą zniżki na wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne, nie tylko na przykład w kawiarniach, restauracjach, na usługi, ale też na atrakcje turystyczne. W perspektywie czasu też chcemy połączyć Kartę Turysty z możliwością zakupu biletów i do komunikacji miejskiej, i do wszelkiego rodzaju atrakcji. Będziemy w tych najbliższych dniach mocno się skupiać, żeby wszelkie informacje szczegółowe przekazać. Ruszy też taki program szkoleń dla przedsiębiorców i mieszkańców. Na tę chwilę bazujemy tylko na kodach QR, zobaczymy też jakie będzie zapotrzebowanie – czy będzie analogiczna sytuacja jak w przypadku Karty Mieszkańca, że może być również potrzeba wygenerowania karty plastikowej.
Będą zniżki dla odwiedzających Tatry. Wkrótce pojawi się karta turysty w Zakopanem