Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Kierował quadem bez uprawnień. Zatrzymali go policjanci z Zakopanego. Dostał mandat i zakaz

Mandatem - w wysokości 1500 złotych - a także karą prowadzenia wszelkich pojazdów w Polsce wydaną na pół roku, zakończyła się dla 39-latka przejażdżka quadem. Mężczyzna został zatrzymany w Kościelisku przez policjantów drogówki w Zakopanem. Jak się okazało kierował quadem, choć nie miał niezbędnych do tego uprawnień.

policjanci z Zakopanego
fot. FB/Policja Zakopane

Szacowany czas czytania: 01:00

Policjanci z Zakopanego zatrzymali 39-latka, który kierował quadem bez uprawnień

Zlekceważył konieczność posiadania uprawnień, wsiadł na quada i nabawił się z tego powodu problemów. Mundurowi z Zakopanego, konkretnie z wydziału ruchu drogowego tamtejszej policji, zatrzymali 39-letniego mężczyznę, kierującego quadem bez zezwoleń.

Jego zatrzymanie – jak podaje zakopiańska policja – miało miejsce w Kościelisku, na tamtejszej ul. Salamandra. Policjanci, patrolujący ten teren nieoznakowanym radiowozem, natknęli się tam na konwój quadów.

Na miejsce wezwano dodatkowy patrol drogówki, który podjął kontrolę drogową w związku z ujawnionymi wykroczeniami

– mówi asp. szt. Roman Wieczorek, oficer prasowy policji w Zakopanem.

I to właśnie wtedy wyszło na jaw złamanie prawa przez 39-latka. Mężczyzna narodowości ukraińskiej, legitymujący się paszportem wydanym przez Stany Zjednoczone, kierował quadem będącym zarejestrowanym jako ciągnik rolniczy, choć nie miał do tego uprawnień.

Decyzją policji, 39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnie został on ukarany.

Sąd w Zakopanem ukarał turystę grzywną 1500 złotych oraz zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów na terenie Polski na pół roku

– wskazuje asp. szt. Roman Wieczorek.

Jazda quadem bez uprawnień i szybki wyrok dla Australijczyka

Autorka: Anna Gródek

REKLAMA