Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Kierowcy wciąż łamią przepisy na drodze biegnącej przez Gubałówkę- alarmuje słuchacz Radia Alex

 

Kierowcy wciąż łamią przepisy na drodze biegnącej przez Gubałówkę

Mimo wprowadzonych na drodze biegnącej przez Gubałówkę nowych regulacji, nadal wjeżdżają tam osoby nieuprawnione – alarmują nasi słuchacze:

To pytanie skierowaliśmy do Marka Trzaskosia, komendanta zakopiańskiej straży miejskiej:

Marek Trzaskoś: Gubałówka w większej materii została z takiej niepisanej umowy przekazana policji. My staramy się uzupełniać tam ciężką pracę policji. Straż Miejska liczy w tej chwili takich funkcjonariuszy, którzy pracują w terenie- 15 osób, w związku z powyższym nie jesteśmy w stanie być wszędzie i w stosunku do każdej interwencji podejmować tę interwencję, za co gorąco przepraszamy, ale staramy się zawsze być tam, gdzie ta potrzeba jest.

Przypomnijmy, na ulicach Stanisława Zubka i Furmanowej oraz na Drodze przez Gubałówkę obowiązuje zmieniona w połowie grudnia organizacji ruchu:

Marek Trzaskoś: Chodzi o zaopatrzenie, które wyjeżdżało do jedenastej, w tej chwili jest to ograniczone do dziewiątej ze względu na okresy najbardziej pełne, jakim jest sezon letni czy zimowy, Żeby stworzyć komfortowe warunki dla osób, które tam spacerują, został wprowadzony obowiązek posiadania identyfikatorów przez pracowników, którzy tam pracują, zwłaszcza w tych tzw. wolnych obiektach, jakim są, powiedzmy sobie te drewniane budki o charakterze góralskim.

Z Markiem Trzaskosiem, komendantem straży miejskiej w Zakopanem rozmawiał Maciek Pałahicki.

Czytaj także: