Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Kolej główna PKL Kasprowy Wierch nieczynna. Czynne koleje krzesełkowe i trasy narciarskie

Koleje krzesełkowe w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej oraz trasy narciarskie czynne. Prosimy o sprawdzanie statusu dostępności kolei głównej oraz ze względu na zmienne warunki pogodowe dostęności kolei krzesełkowych na stronie www.pkl.pl. Kolej główna PKL Kasprowy Wierch w dn. 18-19 stycznia nieczynna.

Kolej główna PKL Kasprowy Wierch nieczynna

W związku z usterką modułu zasilania trwają prace serwisowe kolei głównej PKL Kasprowy Wierch. O terminie dostępności kolei poinformujemy po przeprowadzeniu prac serwisowych oraz po odbiorze kolei przez TDT. Planowany termin uruchomienia kolei w weekend 20/21.01.2024 r. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Koleje linowe oraz trasy narciarskie w Dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej czynne.

Do stacji dolnej kolei krzesełkowych można dotrzeć pieszo lub na nartach skitourowych. Do Doliny Goryczkowej – szacunkowy czas dotarcia ok. 45 min. Do Doliny Gąsienicowej – szacunkowy czas dotarcia ok. 1,15h. Koleje krzesełkowe dostępne tylko dla narciarzy.

W związku z wyłączeniem z ruchu kolei głównej PKL Kasprowy Wierch PKL oferuje dla narciarzy skipassy na koleje w Dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej w cenie specjalnej 89 zł (normalny TOP skitour całodzienny) oraz 69 zł (ulgowy). Skipassy do nabycia w stacji dolnej kolei krzesełkowych w Dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej. Restauracja Poziom 1959 na Kasprowym Wierchu jest czynna w godzinach pracy kolei krzesełkowych (od 9:30 do 15:00).

Marta Grzywa: Główna PKL na Kasprowy Wierch jest nieczynna. W związku z usterką modułu zasilania trwają obecnie prace serwisowe kolei głównej PKL na Kasprowy Wierch. Natomiast o terminie dostępności kolei poinformujemy po przeprowadzeniu prac serwisowych oraz po odbiorze kolei przez TDT. Planowany termin uruchomienia kolei jest w weekend 20-21 stycznia

– mówiła Marta Grzywa z Polskich Kolei Linowych

Źródło: media.pkl.pl/własne

Czytaj także: