Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Kolejne 2-3 słoneczne dni w regionie, zapowiadają synoptycy

Synoptycy zapewniają, że przed nami 2-3 dni słonecznej i ciepłej pogody, więc niektórzy być może za chwilę ruszą w Tatry czy inne góry regionu. Jeżeli jednak jeszcze się wahacie, to teraz podamy kilka powodów, dlaczego jednak warto znaleźć choć chwilkę na taką wycieczkę.

Kolejne słoneczne dni w regionie

Fot. pkl.pl

Przewodnik i biegacz górski Przemysław Sobczyk podzielił się bowiem z Maćkiem Pałahickim swoimi wrażeniami z wrześniowych wypraw:

Przemysław Sobczyk: Świstakom został miesiąc z kawałkiem do zakopania nor, więc bardzo mocno żerują. Niedźwiedzie też już wyszły na swoje najlepsze żerowiska, czyli na borówki i siedzą od rana do nocy i wcinają. Kozy jeszcze gdzieś tam łagodnie sobie w słoneczku potrafią odpocząć, ale też zbijają się w większe kierdle.

Radio Alex: Słychać rykowisko już?

Przemysław Sobczyk: Tak delikatnie, co jesteśmy zdziwieni, że już się zaczęło. Pierwsze poryki słychać nawet dzisiaj w Kondratowej i w Dolinie Cichej, gdzieś tam już Chochołowskiej.

– tyle z Tatr Przemysław Sobczyk, a tych co, którzy wolą trochę niższe góry naszego regionu zapewniamy – równie piękne widoki czekają na Babiej Górze, w Gorcach czy w Pieninach.

Przypomnę jednak za ratownikami TOPR i GOPR, że zanim ruszymy na taką wycieczkę przygotujmy się sprawdzając prognozę pogody oraz warunki na szlakach. Dostosujmy cel do naszych aktualnych możliwości, pamiętając też o tym, że z górskiego szlaku dobrze byłoby wrócić przed zmrokiem.