Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Kolejne oszustwo na policjanta. 82-letnia straciła 30 000 złotych

 

Oszustwo na policjanta

82-letnia mieszkanka Nowego Targu uwierzyła oszustowi podającemu się za policjanta i przekazała kurierowi 30 000 złotych. Kobieta była pewna, że pomaga swojej wnuczce, która miała spowodować wypadek drogowy.
Policja kolejny raz apeluje o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, szczególnie tymi, którzy nakłaniają nas do przekazania pieniędzy.

Roman Wieczorek:Należy pamiętać, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy i takich osób nigdy nie powinniśmy wpuszczać do mieszkania. Zwracam się tutaj też do Was młodzi mieszkańcy, rozmawiajcie ze swoimi rodzicami, dziadkami, seniorami i informuje ich o tym, że może tak się zdarzyć, że na ich numer może ktoś zadzwonić udając, że doszło do jakiegoś wypadku, że potrzebne jest pilne przekazanie pieniędzy, żeby kogoś wykupić z aresztu, to nie prawda, w Polsce tak to nie działa. Proszę Was o to, żebyście poświęcili jeden dzień na taką spokojną, rzeczową rozmowę, wytłumaczyli swoim seniorom jak nie dać się oszukać.

Czytaj także: