Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Kolejne szkolenie WOT. Blisko 200 nowych terytorialsów w 11 Brygadzie

 

Ponad 200 kandydatów rozpoczęło szkolenie w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej przy 11 Małopolskiej Brygadzie. Przed częścią z nich szkolenie podstawowe, które potrwa 16 dni. Obejmie ono tych, którzy z wojskiem zaczynają dopiero przygodę.

Mateusz Małodziński: 188 kandydatów – bo tylu stawiło się w jednostce – jest gotowych na przejście szkolenia i wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Czeka ich nie lada wyzwanie, dla większości z nich, czyli dla tych osób, które pierwszy raz mają do czynienia z wojskiem, czeka ich 16-dniowe szkolenie, które zostanie zakończone tzw. pętlą taktyczną, czyli egzaminem. Dla reszty, która już z wojskiem miała do czynienia, czyli dla rezerwistów, szkolenie będzie 8-dniowe i odbędzie się w Oświęcimiu. Ci którzy pozytywnie zdadzą egzamin, przejdą tą pętle taktyczną, złożą przysięgę, która odbędzie się 23 września w Miechowie i zasilą szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Od początku roku do WOT wstąpiło ponad 800 osób (łącznie z nowymi kandydatami). – Zachęcamy kolejnych chętnych – mówi płk. Marcin Siudziński dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Mateusz Małodziński: W tym roku to jest prawie 600 terytorialsów, więc całkiem niezły wynik, ale Małopolska jest dużym województwem, bo liczy ponad  3 miliony mieszkańców, także wakatów jeszcze sporo mamy. Zachęcam, mamy w tym roku jeszcze jedno szkolenie. W listopadzie, zakończone przysięgą w Nowym Targu. Zachęcam wszystkich – przychodźcie, wstępujcie, zobaczycie, warto kochać Rzeczpospolitą, warto kochać małą społeczność, którą jest 11 Brygada.

Czytaj także: