Kompletnie pijana kierująca w Poroninie. Przyjechała pod sklep autem z urwanym kołem…
Wczoraj po godzinie 16 w Poroninie, pod jednym ze sklepów przy ulicy Piłsudskiego, zatrzymał się zielony samochód z uszkodzonym kołem. Za kierownicą siedziała kobieta, która – jak się okazało – była kompletnie pijana.

Szacowany czas czytania: 00:52
Pijana kierująca w Poroninie. Wydmuchała 2,8 promila!
Zamroczona alkoholem kobieta wysiadła z pojazdu kierując się do sklepu po alkohol. Świadkowie widzący to co się dzieje natychmiast wezwali na miejsce policjantów, a jeden z mężczyzn wyciągnął kluczyki ze stacyjki osobowego suzuki. Po chwili na miejscu byli już policjanci
– relacjonuje rzecznik zakopiańskiej policji asp. sztab. Roman Wieczorek.
Funkcjonariusze potwierdzili, że 43-letnia mieszkanka powiatu tatrzańskiego miała w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Jej partner, który był pasażerem, również był pijany i zaczął się awanturować – miał ponad 3 promile alkoholu. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.
Kobiecie grozi do 3 lat więzienia, wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz przepadek samochodu. Jej prawo jazdy już zostało zatrzymane.
Policja dziękuje świadkom za szybką reakcję i przypomina: pijany kierowca to potencjalne zagrożenie dla wszystkich na drodze. Wystarczy jeden telefon, by zapobiec tragedii.
Czytaj także: