Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej

 

Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej

W 1976 roku dokładnie dwa lata po otwarciu Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu zaczęto organizować Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej.

Gabriel Wolski: To się wzięło z takiego klubu. To była grupa ludzi, którzy się zrzeszali w Nowym Targu, artyści amatorzy. Na początku był to wewnętrzny konkurs, a potem stał się z biegiem czasu regionalny na Zakopane, na okoliczne miejscowości. Już po tym, w latach 2010-2012 zrobiliśmy także ogólnopolski. Także dużo pracy też przychodzi ze Śląska, z różnych miejsc Polski.

W sobotę (4 listopada) będzie można obejrzeć pokłosie 45. edycji tego konkursu

Zdaniem Gabriela Wolskiego kuratora wystaw pokonkursowych z powodu dwuletniego remontu nowotarskiego MCK-u o konkursie trochę zapomniano. W tym roku zgłosiło się do niego nico ponad 20 artystów amatorów. Tematem prac było miasto Nowy Targ.

Gabriel Wolski: Dużo w tym roku było prac graficznych. Były linoryty, sucha igła. Także były troszeczkę mieszanej techniki – akwarela z jakimiś formami graficznymi, olejne malarstwo akrylowe. Poziom prac jest całkiem dobry i zadowoleni jesteśmy.

Wernisaż i ogłoszenie wyników odbędzie się w sobotę w przestrzeni wystawienniczej Wieży Wodnej na dworcu kolejowym w Nowym Targu.

Fot. facebook.com/mcknowytarg

Czytaj także: