Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Konkurs Muzyk Podhalańskich oraz Śpiewaków Ludowych – Góralskie Śpiywanie 17 marca w Nowym Targu

 

Konkurs Muzyk Podhalańskich oraz Śpiewaków Ludowych – Góralskie Śpiywanie 17 marca w Nowym Targu

W tegorocznej edycji Konkursu Muzyk Podhalańskich oraz Śpiewaków Ludowych – Góralskie Śpiywanie weźmie udział ponad 200 uczestnikow z terenu Podhala, Spisza i Orawy. Popisy muzykantow i śpiewaków rozpoczną się w niedzielę o godzinie 9:30:

Marcin Kudasik: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Powiat Nowotarski i Powiat Tatrzański, i Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, Stowarzyszenie i Zespół regionalny Śwarni zapraszają na Konkurs Muzyk Podhalańskich oraz Konkurs Śpiewaków Ludowych Góralskie Śpiywanie, które odbędą się w najbliższą niedzielę 17 marca. Zapraszamy do Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, plac Słowackiego 13, budynek Sokoła. Pieknie Wos pytomy na święto muzyki i spiewu góralskiego.

W niedzielę 17 marca przed południem w budynku Sokoła w Nowym Targu spotkają się uczestnicy dorocznego Konkursu Muzyk Podhalańskich oraz Śpiewaków Ludowych – Góralskie Śpiywanie:

Marcin Kudasik: Do udziału w 48. Konkursie Muzyk Podhalańskich i 4. Konkursie Śpiewaków Ludowych zgłosiło się ponad 200 uczestników z terenu Spisza, Pienin, Orawy i Podhala. 27 muzyk, 12 grup śpiewaczych, soliści, instrumentaliści, soliści – śpiewacy, mistrzowie z uczniami. (…) Warto być w mieście, w niedzielę 17 marca, do godziny 9:30 w Powiatowym Centrum Kultury przy Placu Słowackiego 13

– w imieniu organizatorów zapraszał Marcin Kudasik.

Czytaj także: