Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Konkurs w Radiu Alex: Do wygrania bilety na koncert – KAPELA Hanki Wójciak i PRZYJACIELE Śpiewającego Świata

 

Konkurs w Radiu Alex

To kolejny konkurs w Radiu Alex. Tym razem mamy dla Was bilety na koncert – KAPELA Hanki Wójciak i PRZYJACIELE Śpiewającego Świata. Jak je zdobyć?

Napisz do nas SMSa na numer 3002 z odpowiedzią na pytanie: co najbardziej lubisz w górach?

Koncert – KAPELA Hanki Wójciak i PRZYJACIELE Śpiewającego Świata

Koncert już w najbliższą sobotę 7 października o godz. 18:00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji przy ul. Kasprusie 35 A. Koncert inauguruje Festiwal Inspirowany Górami im. Ewy i Macieja Berbeków. Bilety dostępne także TUTAJ.

Festiwal Inspirowane Górami

Inspirowane Górami

Zakopane świętuje 90. rocznicę nadania praw miejskich. W tę wyjątkową okazję, miasto staje się gospodarzem 12. edycji Festiwalu im. Ewy i Macieja Berbeków „Inspirowane górami”. W programie tego rocznego wydarzenia znajdziemy elementy, które nie tylko przypominają o bogatej historii Zakopanego, ale także podkreślają unikalne połączenie regionalnych tradycji góralskich i różnorodnych nurtów twórczości artystycznej.

Rozpoczęcie Festiwalu nastąpi 7 października o godzinie 18:00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji. Wystąpi tam znakomita zakopiańska wokalistka Hanka Wójciak, prezentując swoją najnowszą płytę „Kapela Hanki Wójciak i Przyjaciele Śpiewnego Świata”.

Główne uroczystości związane z 90-leciem nadania praw miejskich Zakopanemu rozpoczną się 18 października. O godzinie 12:00 odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Zakopane, a o godzinie 17:00 zapraszamy na Koncert Aktorów Teatru im. St. I. Witkiewicza pt. „Warto żyć”.

19 października o godzinie 11:00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny odprawiona zostanie Msza Święta w intencji mieszkańców Zakopanego, z udziałem 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. W samo południe zapraszamy na piknik na Placu Niepodległości, który odbędzie się z okazji 90-lecia praw miejskich Zakopanego i 30-lecia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

To nie koniec atrakcji. 20 października o godzinie 10:00 w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego rozpocznie się konferencja popularno-naukowa „Inspirowane górami… Zakopane”. W trakcie Festiwalu będzie również można „posmakować” kina, obejrzeć wystawy, spotkać ludzi gór i autorów znakomitych książek, podziwiać modę turystyczną oraz powędrować w Tatry.

Festiwal zakończy koncert premierowy „Górom”, w wykonaniu zespołu Trebunie – Tutki wraz z Przyjaciółmi, który odbędzie się 22 października o godzinie 18:30 w Zakopiańskim Centrum Edukacji.

Zachęcamy do odwiedzenia strony festiwalu, gdzie znajdują się szczegółowe informacje o programie: https://www.festiwale.zakopane.pl/festiwal-inspirowane-gorami

Zapraszamy mieszkańców Zakopanego oraz turystów do wspólnego świętowania rocznicy tego wyjątkowego miasta, które czerpie inspirację z otaczających je gór.

Czytaj także: