Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Konkursy palm wielkanocnych w Szczawnicy, Rabce-Zdroju czy Lipnicy Wielkiej

Szykujecie już wielkanocne palmy? Jeżeli zrobicie je własnoręcznie, to możecie np. wziąć udział w licznych w naszym regionie konkursach.

Konkursy palm wielkanocnych w regionie

Szczawnica

Konkurs w Szczawnicy rozpocznie się w niedzielę (24.03) o godzinie 12:00 w domu parafialnym Świętej Kingi, a oceniane będą palmy tradycyjne, najwyższe czy oryginalne. Zgłoszenia do udziału przyjmowane będą w dniu konkursu od godz. 12:00.

Rabka-Zdrój

Także rabczańskie Muzeum im. Władysława Orkana zaprasza do udziału w jednym z najstarszych konkursów tego typu w Polsce.

Obchody święta rozpoczynają się o godz. 11:00 od uroczystej mszy w neogotyckim kościele pw. św. Marii Magdaleny podczas, której palmy zgodnie z tradycją zostaną poświęcone. Następnie uczestnicy przejdą do drewnianego XVII w. kościółka – siedziby Muzeum – i tam zostanie rozstrzygnięty konkurs.

Lipnica Wielka

Natomiast dzieci, młodzież i dorośli dwóch parafii w Gminie Lipnica Wielka mogą wziąć udział w konkursie indywidualnie lub w grupach. Tu przegląd odbędzie się na placu kościoła pw. św. Łukasza w Centrum po mszy św. o godzinie 11:30.

Jak zaznaczają organizatorzy:

Konkurs jest jedynie dodatkiem podtrzymującym tradycję wykonywania palm. Istotą jednak w tym dniu jest przeżywanie chrześcijańskiego święta rozpoczynającego Wielki Tydzień – okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa.


Czytaj także: