Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Kontrole na granicy ze Słowacją: Straż Graniczna podała nowe liczby

Straż Graniczna przeprowadziła kontrolę ponad 15 tys. osób i 6 tys. pojazdów na granicy ze Słowacją. To dane s soboty (14.10), jakie dziś (15.10) przekazała w mediach społecznościowych Straż Graniczna. Kontrole na granicy ze Słowacją trwają od 4 października.

Kontrole na granicy ze Słowacją: Straż Graniczna podała nowe liczby

Od 4 października, kiedy wprowadzono tymczasową kontrolę graniczną na granicy z Słowacją, funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali łącznie 133,5 tys. osób i 55 tys. pojazdów. Sobota była 11. dniem, gdy wprowadzona jest kontrola graniczna.

Wprowadzenie kontroli granicznej na granicy Polski ze Słowacją oznacza, że granicę można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Wyrywkowo kontrolowane są osoby wjeżdżające do Polski. Każda osoba przekraczająca granicę musi posiadać przy sobie dokument podróży – dowód osobisty lub paszport.

Kontrole na granicy ze Słowacją wprowadzono w odpowiedzi na aktualną sytuację polityczną i społeczną. Wprowadzenie kontroli ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony obywateli, a także zapewnienie, że osoby wjeżdżające do Polski spełniają wszystkie wymagane kryteria.

Czytaj także: