Kradzież koni w Nowym Targu! Małopolski Związek Hodowców Koni apeluje o pomoc w odnalezieniu zwierząt
Trwają poszukiwania sprawców kradzieży koni, do której doszło w nocy z 8 na 9 maja na osiedlu Grel w Nowym Targu. O sprawie poinformował Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie.

Szacowany czas czytania: 00:36
Kradzież koni w Nowym Targu. Jest apel o pomoc w odnalezieniu zwierząt i ustaleniu, kim są złodzieje
Skradzione zostały cztery klacze oraz źrebak. Wśród nich były trzy klacze zimnokrwiste w typie sztumskim – maści karej, gniadej i brudnokasztanowatej z gniadym źrebakiem – a także jedna kara klacz śląska.
Jak wynika z przekazanych informacji, sprawcy mieli poruszać się samochodem dostawczym drogą techniczną wzdłuż zakopianki – początkowo w kierunku Trutego i Ludźmierza.
Hodowcy apelują do mieszkańców o zachowanie czujności oraz sprawdzenie zapisów z kamer monitoringów w okolicy. Każda informacja mogąca pomóc w odnalezieniu zwierząt lub ustaleniu sprawców powinna zostać przekazana policji lub Małopolskiemu Związkowi Hodowców Koni.