Kradzież koni w Nowym Targu. Wyznaczono nagrodę pieniężna za pomoc w ich odnalezieniu
Trwają poszukiwania sprawców kradzieży koni, do której doszło w nocy z 8 na 9 maja na osiedlu Grel w Nowym Targu. Za pomoc w ich odnalezieniu wyznaczono nagrodę w wysokości 20 tys. zł.

Szacowany czas czytania: 00:32
Kradzież koni w Nowym Targu. Jest nagroda pieniężna za pomoc w ich odnalezieniu
Skradzione zostały trzy klacze zimnokrwiste, sztumskie – maści karej, gniadej i brudnokasztanowatej z gniadym źrebakiem, a także jedna kara klacz śląska.
Jak wynika z przekazanych informacji, sprawcy mieli poruszać się samochodem dostawczym drogą techniczną wzdłuż zakopianki – początkowo w kierunku Trutego i Ludźmierza.
Hodowcy apelują do mieszkańców o zachowanie czujności oraz sprawdzenie zapisów z kamer monitoringów w okolicy. Jeśli macie informacje mogące pomóc w odnalezieniu złodziei i skradzionych zwierząt, możecie zadzwonić pod nr tel. 793 709 657.