Kradzieże w Zakopanem to istna plaga. Wczoraj policja złapała dwóch złodziei. Dostali mandaty
Tylko wczoraj - 21 kwietnia w Zakopanem zgłoszone zostały dwie kradzieże sklepowe. Obu złodziei, którzy usiłowali ukraść towar warty w sumie kilkaset złotych, zatrzymała policja.

Szacowany czas czytania: 01:08
Kradzieże w Zakopanem to istna plaga. Wczoraj złapano dwóch złodziei
Pierwsza z kradzieży miała miejsce przed południem, w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych przy ul. Nowotarskiej doszło do kradzieży artykułów spożywczych.
Pracownik sklepu za linią kas ujął mężczyznę, a następnie wezwał policjantów. Za kradzież napoju, 56-letni mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 300 zł. Skradziony towar odzyskano.
Kolejna zgłoszona kradzież miała miejsce tego samego dnia wieczorem. Doszło do niej w jednej z drogerii przy Krupówkach. Tam policjanci zatrzymali 32-latka, który próbował ukraść towar o łącznej wartości blisko 150 złotych. Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 500 złotych. Tu również towar odzyskano.
Jak informuje zakopiańska policja, do kradzieży sklepowych dochodzi bardzo często. Niemal każdego dnia mundurowi odnotowują takie zgłoszenia i w związku z nimi podejmują liczne interwencje. Najczęściej łupem niedoszłych złodziei padają łatwe do odsprzedania niewielkie gabarytowo i cenne przedmioty, a także – w dużej mierze alkohol.
Jeśli wartość skradzionego przedmiotu przekracza 800 zł, policja kwalifikuje czyn jako przestępstwo z art. 278 kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat więzienia. Gdy przedmiot wart jest mniej niż 800 zł, sprawca podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Złodziej ukradł specjalistyczny sprzęt. Grozi mu 5 lat odsiadki