Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Krupówki: Policjanci pomogli zagubionej osobie

 

Krupówki: Policjanci pomogli zagubionej osobie

Wczoraj policjanci pomogli również w odnalezieniu opiekunów młodego mężczyzny niezdolnego do samodzielnej egzystencji, który zgubił się na Krupówkach. Po kilkunastu minutach sprawa znalazła swój szczęśliwy finał. Podczas tegorocznych ferii często dochodzi do zagubienia się dzieci i dorosłych w tłumie turystów. Uważajmy na osoby pozostające pod naszą opieką – apelują policjanci.

Kilka dni temu na Gubałówce zgubił się 7-letni chłopiec, który przyjechał do Zakopanego z grupą dzieci i opiekunem. Wtedy pomogli policjanci, ale każdy z nas powinien reagować na to, co dzieje się dookoła.

Roman Wieczorek: Policjanci przez kilka minut obserwowali, jak to dziecko się zachowuje i proszę sobie wyobrazić, że do niego nikt nie podszedł z dorosłych. Wszyscy przechodzili i nie interesowali się tym, że tak małe dziecko, bo to siedmiolatek, siedział i nikt nawet na niego nie zwrócił uwagi. To jest dobra okazja, żeby wszystkich Państwa uczulić – zwracajmy uwagę na to, co nas, co się dzieje wokół nas, a zwłaszcza na małe dzieci. Wiemy, jak są bezradne, jak należy bardzo szybko w takich okolicznościach udzielać pomocy

– przypominał asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Czytaj także: