Radio Alex 105.2 FM Zakopane

KS Zakopane: Chcą pełnowymiarowego boiska piłkarskiego

 

Młodzi piłkarze KS Zakopane – a jest ich zrzeszonych aż 200 – marzą o boisku piłkarskim z prawdziwego zdarzenia

W mediach społecznościowych Klubu pojawiła się petycja w sprawie zmiany projektu stadionu miejskiego na ul. Orkana. Obecnie trwa tam budowa boiska lekkoatletycznego:

Łukasz Piekarczyk: Głównym założeniem petycji jest to, żeby faktycznie rozważyć możliwość zmiany projektu na stadionie Orkana, który jest w tej chwili na etapie realizacji. Natomiast od początku jako klub zabiegaliśmy o to, niestety nieskutecznie, żeby na tym stadionie powstało boisko piłkarskie pełnowymiarowe, tak aby można było na nim rozgrywać mecze w składach 11 osobowych. Niestety ta koncepcja nasza nie została wzięta pod uwagę. W tej chwili planowane jest boisko, które będzie miało tylko 45 metrów szerokości, a więc nienadające się do grania w kategoriach młodzieżowych i także dla seniorów

– mówił Łukasz Piekarczyk prezes KS Zakopane.

Piłkarze KS Zakopane od momentu rozpoczęcia przebudowy boiska na ul. Orkana korzystają odpłatnie z boiska w COS- ie:

Łukasz Piekarczyk: To są koszty, które w historii klubu nigdy nie były ponoszone. Jest to takie bezprecedensowe, można powiedzieć, bo musimy się zmierzyć z czymś, z czym nigdy wcześniej klub nie musiał się mierzyć. Dlatego zdecydowaliśmy się na różne ruchy, jak certyfikację Polskiego Związku Piłki Nożnej, która również te dodatkowe środki dla klubu przekazuje, ale w zamian za to, że musimy spełniać określone wymogi

– mówił Łukasz Piekarczyk prezes KS Zakopane.

Wynajęcie boiska częściowo finansuje również miasto. Młodzi zawodnicy już od 13 roku życia powinni rozgrywać mecze na pełnowymiarowym boisku o długości 105 m długości i szerokości 68m.

Łukasz Filipowicz: Trudno nagle teraz zmienić projekt, prawda? To są procedury, które trwają latami. Natomiast my ten problem przeanalizujemy, zobaczymy, co da się zrobić. Trzeba mieć też na uwadze, że nie są to proste decyzje, bo taka ewentualna zmiana projektu teraz czy zmiana zakresu prac wiąże się też z odszkodowaniami dla wykonawcy. Więc to jest proces bardzo, bardzo skomplikowany. Łatwo powiedzieć  „przeróbmy stadion”. Pewnie ja bym sam był za tym, żeby ten stadion może przerobić na piłkarski, bo stadionu piłkarskiego nam brakuje. Uważam ten projekt za niezbyt udany. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby spróbować dokonać jakieś zmiany. Natomiast wiem, że będzie to bardzo trudne i jestem nieco sceptyczny do tego, czy to w ogóle będzie możliwe.

– mówił Łukasz Filipowicz burmistrz Zakopanego.

Petycje znajdziecie TUTAJ. Materiał przygotowała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: