Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Lotnisko Luton zablokowane. Poranne loty do Polski – odwołane

Lotnisko Luton zablokowane. Na londyńskim obiekcie wybuchł pożar, odwołano loty do Polski. Sytuacja ma się unormować w godzinach popołudniowych.

Lotnisko Luton zablokowane

Wszystkie poranne loty z lotniska Luton w Wielkiej Brytanii zostały odwołane do popołudnia po potężnym pożarze, który wybuchł na wielopoziomowym parkingu. Wśród odwołanych lotów znalazło się 12 połączeń z Polską, w tym z miast takich jak Wrocław, Katowice, Kraków, Warszawa, Gdańsk i Lublin.

Pożar na parkingu lotniskowym wybuchł tuż przed godziną 21 we wtorek. W wyniku pożaru około 1200 samochodów zostało zniszczonych lub uszkodzonych, a konstrukcja parkingu również została naruszona. Na szczęście w akcji gaśniczej wzięło udział 15 jednostek straży pożarnej, składających się łącznie ze stu strażaków. Czterech strażaków i jeden pracownik lotniska zostali zabrani do szpitala.

Władze lotniska apelują do pasażerów, aby na razie nie próbowali dojeżdżać na lotnisko, ponieważ dojazd jest bardzo utrudniony. Aktualnie, popołudniowe loty linii Wizzair z i do Warszawy oraz z i do Poznania, jak również loty Ryanaira z i do Krakowa powinny się odbyć.

Lotnisko Luton jest piątym pod względem ruchu pasażerskiego w Wielkiej Brytanii, zaraz po Heathrow, Gatwick, Manchesterze i Stansted. W zeszłym roku obsłużyło ponad 13 milionów pasażerów, głównie dzięki tanim liniom lotniczym takim jak easyJet, Ryanair i Wizzair.