Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Ludźmierz. Konferencja „Konie łuku Karpat” [PATRONAT], oraz „Podhale Młodych”

Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich zaprasza na konferencję o koniach karpackich, a także na debatę o przyszłości regionalizmu.

Ludźmierz: "1000-lecie Korony Królestwa Polskiego. Historia w Piosence"
Fot. visitmalopolska.pl

Szacowany czas czytania: 01:09

Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu szykuje się do dwóch ważnych spotkań. Pierwsze z nich, to konferencja „Konie łuku Karpat” (pod patronatem Radia Alex), która odbędzie się w najbliższy czwartek (29. maja). Jest ona dedykowana jest zarówno hodowcom, zawodnikom uprawiającym sporty hippiczne, jak i miłośnikom koni.
W trakcie konferencji zostaną poruszone w szerokim aspekcie tematy związane z najbardziej popularnymi rasami tych zwierząt występującymi na łuku karpackim, historia koni na Podhalu oraz zaprezentowany zostanie wątek występowania koni w sztuce. Grupę prelegentów stanowią wysokiej klasy doświadczeni specjaliści z małopolskich ośrodków naukowych.

Kolejne wydarzenie poświęcone jest przyszłości regionalizmu i roli młodego pokolenia w kultywowaniu tradycji Podhala, jak i całej Małopolski. To spotkanie odbędzie się w piątek (30. maja) o godz. 18. W programie koncert Kapeli DUSA, która swoim występem wprowadzi w atmosferę góralskiej kultury i tradycji, a potem dyskusja panelowa na temat znaczenia regionalizmu w dynamicznie zmieniającym się współczesnym świecie. Poruszone zostaną kwestie związane z przyszłością Związku Podhalan, kierunkami jego rozwoju oraz sposobami pielęgnowania dziedzictwa kulturowego przez młode pokolenia.

Czytaj także:

REKLAMA