Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Majówka na Podhalu: W Szczawnicy wolnych miejsc jak na lekarstwo

 

Majówka na Podhalu: Pod Giewontem wolne miejsca na majówkę jeszcze są

W Szczawnicy z ich znalezieniem jest już ciężko:

Dariusz Galica: Szczawnica w takich okresach dużo lepiej się sprzedaje jak Zakopane, w ogóle dużo lepiej niż całe Podhale. Ale to może też wynikać z tego, że tam dostępność tych noclegów jest o wiele mniejsza. Stąd też być może ta wyprzedaż jest nieco wcześniej

Radio Alex: Czyli jak ktoś się tam wybiera, to raczej będzie miał kłopot.

Dariusz Galica: Jeżeli chodzi o Szczawnicę też proszę pamiętać, że do Szczawnicy z różnych miejsc Państwo możecie dojechać kawałeczek, więc warto też poszukać czasami troszkę dalej. Tam również baza noclegowa się rozwija cały czas, a to też jest urokliwe miejsce na weekend majowy.

Majówka ma być przede wszystkim okazją do… wytchnienia i odpoczynku. Jak zatem zorganizować wyjazd na Podhale, żeby nie stać w korkach?

Dariusz Galica: Jeżeli chodzi o weekend majowy sporo przyjazdów jest 30 kwietnia z końcem miesiąca i sporo wyjazdów jest w sobotę 4 maja. Sporo wolnego jest na niedzielę, więc jeżeli Państwo macie możliwość jednak przedłużyć pobyt i wyjechać w niedzielę, sugeruję właśnie taką formułę, bo na pewno te korki na wyjeździe z Zakopanego będą nieco mniejsze. Jeżeli chodzi o dostępność jest jeszcze około 30% wolnych miejsc noclegowych. Jeżeli chodzi o ceny, ceny są bardzo atrakcyjne dla kupujących, ponieważ są bardzo umiarkowane.

Radio Alex: Widziałem nawet, że za 500 złotych można taki pokój na całą majówkę wynająć w Zakopanem.

Dariusz Galica: Zdecydowanie tak, nawet i nawet w niższych kwotach. To wszystko zależy od tego, w jakim standardzie chcemy spędzić pobyt. Natomiast trzeba się liczyć z tym, że przy ładnej pogodzie ta sprzedaż może ruszyć w ostatnim momencie, więc warto już teraz pomyśleć o tym, by kupić sobie nocleg troszkę wcześniej.

Z Dariuszem Galicą z firmy wspomagającej hotelarzy rozmawiał nasz reporter, Maciej Pałahicki.

Czytaj także: