Radio Alex 105.2 FM Zakopane

„Małopolski bilet na ferie” za 1 zł. Promocja w PKP

 

Małopolski bilet na ferie. To pierwsza taka promocja w naszym województwie

Fot. malopolska.pl

Od soboty młodzież posiadająca ważną legitymacje szkolną może podróżować po naszym regionie pociągami za 1 zł. Oferta specjalna „Małopolski bilet na ferie” potrwa do 25 lutego. Bilety będą honorowane w pociągach Kolei Małopolskich, POLREGIO oraz w pociągach osobowych „Kolei Śląskich” na odcinku Katowice – Kraków oraz Katowice – Zakopane.

Łukasz Smółka: Tak, to jest promocja dla uczniów, chociażby tą akcją chcemy zachęcić, aby młodzież szkolna przyzwyczaiła się do tego, że niskoemisyjny transport, jakimi są właśnie koleje regionalne, Koleje Małopolskie, POLREGIO, Koleje Śląskie, ale również ma Małopolskie Linie Dowozowe obsługiwały właśnie naszych pasażerów, którzy w przyszłości będą dojeżdżać do pracy czy do szkoły. Zachęcamy właśnie do tej komunikacji za złotówkę na terenie całego naszego województwa. Uczniowie, którzy mają ważną legitymację szkolną, mogą z takich połączeń i z takiej promocji skorzystać.

Łukasz Smółka: Można dojechać tymi kolejami od Katowic do Zakopanego. Akurat tę relację Katowice Zakopane obsługuje stricte właśnie spółka Kolei Śląskich, niemniej jednak różnymi relacjami Koleje Małopolskie, Spółka POLREGIO jest przygotowana do tego, żeby obsługiwać pasażerów na terenie całego naszego regionu.

Łukasz Smółka: Można dojechać do Zakopanego, Muszyny, Krynicy, Krakowa, Wieliczki, Oświęcimia. Praktycznie tam, gdzie jest stacja kolejowa, tam, gdzie są połączenia kolejowe naszych regionalnych przewoźników – jeszcze raz przypomnę – POLREGIO Kolei Małopolskich, Kolei Śląskich – tam można dojechać.

Łukasz Smółka: Oferta dotyczy wszystkich dzieci, które mają ważną legitymację szkolną, gdzie bilet zostanie zakupiony w systemach sprzedażowych, tu bezpośrednio przy okienku realizowane chociażby na Dworcu Głównym w Krakowie, ale w tych punktach, gdzie właśnie są sprzedawane bilety, można kupić bilet w ramach aplikacji przez internet, ale również można kupić chociażby bilet u kierownika pociągu czy też u sprzedawców pociągów, gdzie codziennie również taka sprzedaż odbywa się.

Łukasz Smółka: Nie jest to ograniczenie, ponieważ niektórzy uczniowie jeszcze po ukończeniu 18. roku życia chodzą do szkoły średniej, mają ważną legitymację szkolną. Ale również bierzemy też pod uwagę, że dzieci do lat czterech w ogóle nie płacą za bilet. To też wynika z reguły z ulg ustawowych. Dlatego też ci najmłodsi mogą skorzystać właśnie z naszych kolei regionalnych

– mówił Łukasz Smółka wicemarszałek województwa małopolskiego.

Czytaj także: