Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Maszt T Mobile na Ustupie. Wpłynął wniosek do Urzędu Miasta

 

Maszt T Mobile na Ustupie. Po niepowodzeniach z budową masztu na Krzeptówkach firma T Mobile znalazła inną lokalizację dla swojego przekaźnika

Maszt prawie dwa razy wyższy niż ten, który oprotestowali mieszkańcy Krzeptówek miąłby stanąć na Ustupie za stacją benzynową.

Radio Alex: Jakie mają być parametry tej inwestycji.

Bartłomiej Rzepa: Najistotniejszym parametrem wydaje się wysokość tego obiektu, która zgodnie z wnioskiem ma wynieść między 43 a 45 metrów. Przy czym należy pamiętać, że tamten rejon Zakopanego jest położony stosunkowo nisko i żeby takie anteny osiągnęły swój cel, to ta wieża musi być wnioskowane wyższa niż, która byłaby posadowiona w jakiejś wyżej położonej części Zakopanego.

Urzędnicy mają 65 dni na rozpatrzenie wniosku. Pozwolenie na budowę wydaje starosta.

Radio Alex: Pod jakim kątem ten wniosek jest analizowany?

Bartłomiej Rzepa: Przede wszystkim badamy samą zgodność wniosku z przepisami, tzn. dokumenty, czy wszystkie są załączniki itd. Następnie będziemy analizować te podane informacje i samą zgodność też z powstającym projektem planu, zgodność z przepisami i prowadzić dalej procedurę. Pozwolenie na budowę wydaje starosta i tam przy pozwoleniu są już szczegółowo podane parametry szczegółowe oddziaływanie inwestycji na środowisko i jest to już dokładniejszy dokument niż pierwsze takie warunki zabudowy, czy w tym przypadku decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Teren zabudowy to powierzchnia ponad 100 m kwadratowych. Z Bartłomiejem Rzepą kierownikiem biura planowania przestrzennego rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: