Radio Alex 105.2 FM Zakopane

MCK Nowy Targ: Slajdowisko „Od Kalifornii po Góry Skaliste: najpiękniejsze miejsca USA i Kanady” już w czwartek

 

Już 11 kwietnia (czwartek) o godz. 18:00 MCK Nowy Targ zaprasza na kolejne slajdowisko podróżnicze

Tym razem Teresa Tokarz zaprezentuje opowieść „Od Kalifornii po Góry Skaliste: najpiękniejsze miejsca USA i Kanady” w ramach cyklu „MCK na walizkach”. Wstęp wolny.

Autorka opisuje:

Niekończące się drogi, jak wstęga przecinające bezkresne przestrzenie. Monumentalne formacje skalne. Najgorętsze miejsce na ziemi. Westernowe miasteczka na Drodze 66. Jeziora o wszelkich odcieniach błękitu. Bezkresne lasy, lodowce i dzika natura. Niedźwiedzie, wapiti i chipmunki. To wszystko i wiele więcej towarzyszyło mi podczas dwumiesięcznej podróży przez Stany Zjednoczone i Kanadę.

Odwiedziłam najpiękniejsze Parki Narodowe pokonując tysiące kilometrów przez miejsca, w których natura zachwyca za każdym zakrętem. Wędrowałam niezwykle widokowymi szlakami górskimi biwakując na klimatycznych kempingach a innym razem w całkowitej dziczy.

Zapraszam na amerykańsko – kanadyjską przygodę: od Kalifornii po Góry Skaliste. Od spalonych słońcem pustynnych krajobrazów po lodowce i ośnieżone szczyty. W miejsca, gdzie natura zachwyca swoim ogromem i różnorodnością. W trakcie spotkania oprócz przedstawienia niesamowitych miejsc opowiem również jak samodzielnie zorganizować podobną podróż, co warto wiedzieć i ile to wszystko kosztuje.

Kilka słów o mnie: mam na imię Teresa i od ponad 10 lat moje życie związane jest z podróżami. Szczególnie ważne jest dla mnie przebywanie blisko natury. Większość moich podróży jest mocno związana z górskimi wędrówkami w różnych regionach świata. Zazwyczaj podróżuję solo: autostopem, rowerem, lokalnymi środkami transportu i na piechotę.

Podróże relacjonuję na Instagramie: https://www.instagram.com/zaczynajacodmarzen

Czytaj także: