Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu. Po konkursie na stanowisku dyrektora bez zmian
W Nowym Targu odbyły się trzy konkursy na dyrektora Miejskiego Centrum Kultury. Ostatni z nich wyłonił Leszka Pustówkę na dyrektora tej placówki.

Szacowany czas czytania: 01:49
Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu
Pełnił on tę funkcję w latach 1998-2003. A od dwóch lat był pełniącym obowiązki dyrektora tej placówki. Z Grzegorzem Watychą, burmistrzem Nowego Targu rozmawiała nasza reporterka Beata Denis-Jastrzębska
Radio Alex: Proszę wyjaśnić tą sytuację. Odbyły się trzy konkursy. W jednym z nich wyłoniono kandydatkę, ale nie doszło do obsadzenia jej na tym stanowisku. Dlaczego? Jak to się stało?
Grzegorz Watycha: Po rozmowie z panią, która tutaj była rekomendowana, doszedłem do wniosku, że jeszcze nie jest gotowa na to, ażeby objąć funkcję dyrektora w pełnym zakresie. Proponowałem pewne rozwiązanie przejściowe, czyli trochę takiego jakby współpracy z pełniącym obowiązki dyrektora Leszkiem Pustówką. Nie zyskało to akceptacji. W związku z tym nie doszło po prostu do powołania. Jest to moja decyzja i moja ocena, kandydata. W związku z tym odbył się trzeci konkurs. No i w tym trzecim konkursie udało się już rozstrzygnąć. No, tak się akurat stało, że w tym trzecim konkursie wystartował pełniący obowiązki dyrektora pan Leszek Pustówka. No i został przez komisję oceniony jako najlepszy z kandydatów, którzy startowali w tym konkursie.
Nowy, stary dyrektor będzie kontynuował swoją prowadzoną do tej pory działalność.
Grzegorz Watycha: Współpraca przy tworzeniu tej nowotarskiej Alei Gwiazd, czy też kolejne jego projekty związane z osobą pana Jana Kantego-Pawluśkiewicza i innych zasłużonych twórców. Współpraca ze światową czołówką jazzu, bluesa. To są właśnie kontakty, które pan Leszek Pustówka ma, wykorzystuje dla tego, żeby w Nowym Targu gościli naprawdę artyści z najwyższej półki. Tutaj, jeżeli chodzi o muzykę, o też taką działalność artystyczną, więc na pewno dużo sobie obiecuję po tej kadencji, która przed panem Leszkiem się otworzyła.
Szczegółowy plan działań Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu poznamy niebawem na specjalnie w tym celu przygotowywanej konferencji.