Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Miejskie toalety w Zakopanem ciągle zamknięte

 

Miejskie toalety w Zakopanem ciągle zamknięte

W Zakopanem mamy siedem całkiem nieźle zaprojektowanych i umiejscowionych, nowiutkich miejskich toalet. Problem w tym , że wszystkie są zamknięte. O to kiedy będzie można z nich korzystać i na jakich zasadach będą funkcjonować pytała nasza reporterka Beata Denis-Jastrzębska.

Łukasz Filipowicz: Niestety, ale miejskie toalety ruszą dopiero w czasie wakacji, bo to był temat mocno zaniedbany.

Radio Alex: Czego tam brakuje? Dlaczego one nie mogą być otwarte?

Łukasz Filipowicz: Po pierwsze, to w niektórych z tych toalet brakuje przyłącza energetycznego, czyli nie było po prostu, krótko mówiąc prądu. Nad tym oczywiście pracujemy, więc część tych toalet już ma podpisane umowy, kolejne będą realizowane. Natomiast nawet to nie jest tak dużą przeszkodą, co po prostu brak możliwości obsługi tych toalet, bo miasta po raz, że nie stać, a dwa nie ma nawet mocy przerobowych, żeby te toalety obsłużyć, bo to generuje potężne koszty. Dlatego zdecydowaliśmy się, żeby to jak najszybciej otworzyć. Zdecydowaliśmy się na to, żeby rozpisać przetarg, żeby ktoś wziął wszystkie te toalety i na dobrym poziomie dbał o nie, żeby były one otwarte przez cały rok. Czekamy też na oferentów, bo tam kwota tego wynajmu nie będzie duża, wręcz symboliczna. Ale chcemy, żeby to po prostu ktoś otworzył i żeby te toalety pracowały.

Z Łukaszem Filipowiczem burmistrzem Zakopanego rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska Wszystkie informacje na temat ogłoszonego przetargu można znaleźć na stronie urzędu miasta.

Czytaj także: