Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Miejskie toalety w Zakopanem – na razie jest sześć, będą kolejne

 

Miejskie toalety w Zakopanem będą płatne

W tej chwili jest ich sześć, ale trwają uzgodnienia budowlane co do siódmej. Miejskie toalety w Zakopanem – bo o nich mowa – nareszcie się pojawiły. O to kiedy będzie można z nich korzystać zapytaliśmy burmistrza Zakopanego.

Leszek Dorula: Będą otwarte – mamy nadzieję – gdzieś w okolicach świąt Bożego Narodzenia, trzy toalety to są: na zbiegu ulicy Smrekowej,  Jagiellońskiej, to jest koło Kolejarza oraz toaleta na Alejach Górnych. One nie mają spadzistych dachów, tylko tak jak otoczenie wokół. Tak nam konserwator zabytków to uzgodnił.

Pozostałe toalety będą znajdować się na Górnej i Dolnej Równi Krupowej, oraz na ul. Bronisława Czecha. Miasto czeka na zatwierdzenie wszystkich uzgodnień budowlanych. Opłata za korzystanie z toalet będzie wynosiła około 2 zł.

Leszek Dorula: Również będzie można płacić kartą Chcemy żeby jednak ta symboliczna opłata była, choćby z tego względu, że nas to też będzie kosztowało – utrzymanie, obsługa, Chcielibyśmy nie zarabiać na tym, ale po prostu pokryć koszty.

Radio Alex: Czy będzie ogłoszony przetarg na prowadzenie tych toalet?

Leszek Dorula: Tak, będzie ogłoszony przetarg, chyba że zlecimy to firmie naszej, ale na tym etapie na razie nad tym procedujemy.

Z Leszkiem Dorulą burmistrzem Zakopanego rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: