Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Mieszkańcy gminy Kościelisko chcą zniżek na parkingi w Zakopanem

 

Mieszkańcy gminy Kościelisko chcą zniżek na parkingi w Zakopanem

Zaplanowane przez zakopiańskie władze podwyżki opłat za parkingi uderzają nie tylko w turystów, ale również mieszkańców ościennych miejscowości. Na ostatniej sesji rady gminy Kościelisko, radna Bernadetta Staszel-Pokusa zaapelowała o podjęcie rozmów w tej sprawie:

Bernadetta Staszel-Pokusa: Chciałabym prosić o podjęcie rozmów z władzami miasta Zakopane o wprowadzenie ulg na miejsca postojowe dla mieszkańców naszej gminy, ponieważ jako mieszkańcy powiatu jesteśmy zmuszeni korzystać z wielu instytucji. Przy tych instytucjach często tych miejsc brakuje i jesteśmy zmuszeni do korzystania z miejskich miejsc postojowych. Dziękuję bardzo.

Roman Krupa: Tych miejsc parkingowych dla mieszkańców samego Zakopanego jest stosunkowo mało i to też jest dyskutowane od jakiegoś czasu i stąd burmistrz do tej pory w sposób taki zachowawczy podchodził do tego rodzaju propozycji, bo one oczywiście musiałyby objąć mieszkańców całego powiatu, więc będziemy ten temat rozwijali i będziemy na ten temat rozmawiać. Myślę, że może uda się to zrobić podczas najbliższego Konwentu Samorządu Powiatu Tatrzańskiego. Tym niemniej na tym etapie tutaj zakładam, że nie uda się uzyskać pozytywnych decyzji. Zobaczymy jak do tego będzie nowy pan burmistrz podchodził czy czy ma jakieś rozwiązania przygotowane, bo na pewno tego rodzaju sugestie i głosy do niego dopływają od jakiegoś czasu

– tłumaczył Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko, nie kryjąc swojego sceptycyzmu. W podobnym tonie wypowiedział się na ten temat również Artur Bukowski, przewodniczący rady gminy Kościelisko.

Artur Bukowski: Gwoli przypomnienia temat był już dyskutowany jak wchodziła karta zakopiańska i niestety nie znaleźliśmy rozwiązania, które by nam dawało możliwość podpięcia się pod tę kartę. Tak, jesteśmy osobną gminą. Z perspektywy czasu i i też czasami zastanawiając się nad tym tematem nie widzę rozwiązań. To znaczy patrząc z perspektywy Zakopanego, będzie ciężko nam się do tego włączyć.

Przypomnijmy, zakopiańscy radni przegłosowali podwyżkę opłat za parkingi. Od 1 lipca br. pierwsza godzina postoju będzie kosztowała nie 5, a 6 zł.

Czytaj także: