Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Mieszkańcy ulicy Kościuszki w Białym Dunajcu odcięci od dojazdu do domów

 

Mieszkańcy ulicy Kościuszki w Białym Dunajcu odcięci od dojazdu do domów

Na ulicy Kościuszki w Białym Dunajcu trwa remont drogi. Wymieniane jest odwodnienie. Mieszkańcy skarżą się, że nie mogą dojechać do swoich posesji nie tylko w czasie gdy trwają tam prace.

Marcin Gandera: Niestety jakbyśmy chociaż chcieli zrobić dobrze mieszkańcom, mieszkańcy niestety nie mają możliwości przejechania samochodem. To jest naturalna rzecz podczas takich remontów. Zwłaszcza, że ta droga była wskazywana przez mieszkańców, że ona powinna być robiona. Ona miała ubytki w swojej nawierzchni asfaltowej. Ta droga jest wąska, także też musimy dostosować prace iorganizację ruchu do tego, żeby samochody po prostu nie psuły krawężników. Jeśli puścimy ruch tą ulicą, to samochody, które się tam mijają, kują to, co wykonawca zrobił.

Radio Alex: A co by pan polecił mieszkańcom?

Marcin Gandera: Ulica Kościuszki jest dosyć dobrze skomunikowana z ulicą Jana Pawła, ponieważ są dwie kładki, które pozwalają na bezpośrednie przejście do ulicy Kościuszki. Co więcej, chcę jeszcze zaznaczyć, że jest wskazany oficjalny objazd przez Gliczarów Górny do miejscowości Biały Dunajec, więc ten objazd jest możliwy.

Utrudnienia na ul. Kościuszki potrwają do końca miesiąca. To nie jedyny remont drogi w Białym Dunajcu. Właśnie dziś (18.06) rozpoczyna się przebudowa drogi na osiedlu Gile:

Marcin Gandera: Tak samo też jest remont drogi. Korytka będziemy wstawiali zgodnie z procedurą uzgodnienia z projektantami. Remont całości ulicy, będzie nawierzchnia asfaltowa od mostu do granicy z gminą Szaflary.

Z Marcinem Ganderą wójtem gminy Biały Dunajec rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska. Wójt zapewnia, że firma wykonująca prace, po uprzednim uzgodnieniu, może podłączyć prywatne nieruchomości do odwodnienia lub wykonać inne prace nawierzchniowe.

Czytaj także: