Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Miś Kudłocek – Kubuś Puchatek w gwarze góralskiej. Premiera odbędzie się jutro w Białym Dunajcu

 

Miś Kudłocek – Kubuś Puchatek w gwarze góralskiej

Już jest! Miś Kudłocek, czyli przygody Kubusia Puchatka przetłumaczone na góralską gwarę.

– fragment z audiobooka dołączonego do książeczki czytał Sebastian Karpiel Bułeczka.

Kubusia Puchatka na góralską gwarę przetłumaczyła Stanisława Trebunia Staszel:

Bogusława Kułach: Trudności pani profesor Trebunia Staszel nasza biało-dunajecka ulubiona profesorka podejrzewam, że nie miała. Wiem, że opowiadała, że ciężej na pewno tłumaczyło się jej Małego Królewica, czyli Małego Księcia, bo to jest powieść filozoficzna. Tutaj na pewno dużo łatwiej. Przeczytałam tą książkę. Bardzo zachęcam, bo to jest fantastyczny przekład.

Światowa premiera Misia Kudłocka odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białym Dunajcu, w samo południe, już w czwartek.

18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Misia Puchatka

Bogusława Kułach: W tym spotkaniu weźmie udział autorka. Będą brały udział również dzieci z Białego Dunajca, ponieważ godzina 12:00 jest specjalna. Decyzja, żeby wzięły udział w tym w tym spotkaniu dzieci wraz z nauczycielami oraz seniorki, ale również zapraszamy wszystkich innych chętnych. Będzie możliwość zakupu tej książki, która posiada audiobook.

Wydarzeniu towarzyszy oryginalny plakat wykonany przez Janusza Tycnera. Krzyś ma na sobie góralski strój, Miś Kudłocek ubrany jest w serdaczek. Na spotkanie zapraszała Bogusława Kułach szefowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu.

Czytaj także: