Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim w Kanadzie: Brąz dla absolwentek zakopiańskiej „Kuźni Mistrzów”

 

Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim w Kanadzie

Mistrzostwa świata na dystansach wystartowały wczoraj (15.02) w Calgary. Już w pierwszym dniu rywalizacji Polki zdobyły brązowy medal w sprincie drużynowym.

Złoty medal wywalczyła Kanada, a srebrny USA, ale my wróćmy do biało-czerwonych, bo w ich składzie były dwie panczenistki – absolwentki zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Andżelika Wójcik oraz Iga Wojtasik. Po brąz pobiegły wraz z Karoliną Bosiek (rezerwowa Martyną Baran).

Fot. facebook.com/PZLSPolska

W tej samej konkurencji Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek (rezerwowy Jakub Piotrowski) pobili wprawdzie rekord Polski, ale nie udało sie im wskoczyć na podium. Polacy zajęli 5 miejsce. W tej ekipie absolwentem zakopiańskiej SMS jest Michalski.

Natomiast to nie był do końca dobry dzień dla absolwentki naszej „Kuźni Mistrzów”, olimpijki z Pjongczangu (2018) i Pekinu (2022) Magdaleny Czyszczoń, która w biegu na 3 000m zajęła 19 miejsce.

Dzisiaj (16.02) od 20:30 naszego czasu kolejna porcja emocji. Biało-czerwoni startują bowiem w drużynowych biegach pościgowych, oraz na dystansie 500 m.

W sobotę (17.02) od tej samej godziny zaplanowano biegi ze startu wspólnego oraz na 1000m.
Mistrzostwa świata w Calgary potrwają do niedzieli.

Czytaj także: