Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Motocyklista uciekał przed policjantami, został zatrzymany!

Policjanci zakopiańskiej drogówki z grupy „Speed”, patrolowali dzisiaj teren powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego. W miejscowości Szaflary, zobaczyli motocykl, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Policjanci wydali polecenie do zatrzymania się. Wtedy motocyklista zawrócił, przyspieszył i zaczął uciekać.

Fot. facebook.com/Policja.Zakopane

Motocyklista uciekał przed policjantami, został zatrzymany!

Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale motocyklista zignorował to. Uciekał ulicami Szaflar, z prędkością znacznie przekraczającą dopuszczalną prędkość na drodze. Mimo to policjanci zdołali odczytać jego numery rejestracyjne. Kierujący motocyklem stwarzał zagrożenie zmuszając innych kierujących do natychmiastowego hamowania oraz zjeżdżania z drogi na pobocze.

Podczas swojej ucieczki, motocyklista nie zachowywał żadnych zasad prawa w ruchu drogowym. Gdy motocyklista wjechał na polną drogę policjanci kontynuowali pościg pieszo. Biegnąc przez pole po śladzie pozostawionym przez motocykl zauważyli motocyklistę usiłującego ukryć się. Po chwili młody mężczyzna z powiatu tatrzańskiego został zatrzymany. Policjanci odnaleźli też ukrytą tablicę rejestracyjną, która została zdjęta z motocykla. Jak się później okazało, kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a prawo jazdy kat. B zostało mu zatrzymane.

Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa, o której zdecyduje sąd. Dodatkowo wobec 28-latka będą zastosowane postępowania mandatowe za popełnione wykroczenia drogowe.

Fot. facebook.com/Policja.Zakopane

Pamiętajmy, że jeśli policjant wyda nam polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego – świetlnych oraz dźwiękowych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), zatrzymujemy się.

Art. 178b Kodeksu karnego brzmi: kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: Facebook – Policja Zakopane

Czytaj także: