Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Muzeum Tatrzańskie: Wydarzenie z okazji urodzin Tytusa Chałubińskiego

Zapraszamy na niepowtarzalne obchody urodzin Tytusa Chałubińskiego - znakomitego medyka, botanika, społecznika, taternika i badacza Karpat. Spotkanie odbędzie się 29 grudnia, w piątek, w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego przy ul. Krupówki 10, o godzinie 16.00.

Rozpoczęcie świętowania zaplanowano na krótki wykład, który poprowadzi dr Marcin Warchałowski. Przeniesie on nas w świat historii pierwszych kolekcji Muzeum Tatrzańskiego. To nie tylko podróż w czasie, ale także fascynująca opowieść o pasji badawczej i dziedzictwie naszego patrona.

Po wykładzie przewidziano oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji poświęconej Tytusowi Chałubińskiemu. To doskonała okazja, aby zgłębić wiedzę o życiu i dokonaniach tego wyjątkowego człowieka, który wpisał się głęboko w historię naszego regionu.

Dodatkowo, tego dnia zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Tatrzańskie Yeti”. Przeniesie ono uczestników w świat tajemniczych i niezwykłych istot, które związane są naszymi pięknymi górami.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, przyrody i tajemnic górskiego świata do wspólnego świętowania urodzin Tytusa Chałubińskiego oraz odkrywania fascynującej historii Muzeum Tatrzańskiego.

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego. To wydarzenie to nie tylko okazja do celebrowania urodzin jednej z najważniejszych postaci w historii naszego regionu, ale także doskonały moment na odkrycie bogactwa kulturowego i przyrodniczego, które kryje w sobie Muzeum Tatrzańskie.