Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Muzeum Tatrzańskie: Zajęcia dla przedszkolaków i spacer śladami patrona

 

Muzeum Tatrzańskie zaprasza uczniów

Zajęcia dla przedszkolaków i spacer śladami patrona szkoły do tego projekcje ciekawych filmów – oferta edukacyjna Muzeum Tatrzańskiego staje się coraz bogatsza:

Aleksandra Michalska: Jedną z nowości są mini oprowadzania dla przedszkolaków w gmachu głównym. Jest to spacer po wystawach stałych z aktywnościami i elementami zabawy, na które serdecznie zapraszamy najmłodszych. Mamy również dla starszych dzieci seanse filmowe o Zdobywcach Karpat, są to 30-minutowe seanse filmowe połączone również ze zwiedzaniem i spacerem po wystawach stałych gmachu głównego i odwiedzaniem najważniejszych punktów związanych z daną postacią przedstawioną w filmie. Mamy również oprowadzania tematyczne, które mogą mieć również formę spaceru miejskiego dla klas starszych szkół podstawowych klasy 7 i 8 i ponadpodstawowych o patronach szkół z regionu Podhala.

Muzeum Tatrzańskie
Muzeum Tatrzańskie

A gdzie można zdobyć szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej Muzeum Tatrzańskiego?

Aleksandra Michalska: Odsyłam do naszej strony internetowej www.muzeumtatrzanskie.pl do zakładki Edukacja. Zakładka została specjalnie przygotowana w taki sposób, aby ułatwić Państwu szukanie interesującej Państwa kategorii wiekowej, czyli mamy przedszkola klasy 1, 3, 4, 6 itd. Itd. Także oferta jest przygotowana w przejrzysty sposób.

Z Aleksandrą Michalską kierowniczką działu edukacji w Muzeum Tatrzańskim rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: