Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na Dzień Nietoperza. To już w poniedziałek

 

Dzień nietoperza to seria wydarzeń poświęconych tym tajemniczym zwierzętom. Już w poniedziałek( 27.11) będzie można wziąć w nich udział w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. O atrakcjach opowiada nam Marcin Warchałowski, organizator Dnia Nietoperza.

Marcin Warchałowski: Będzie możliwość uczestniczenia w kilku ciekawych spotkaniach, wykładach. Będzie coś o tym jak hibernują nietoperzy, jak to jest możliwe, że tak długo wytrzymują zwisające głową w dół. Będzie również otwarcie wystawy plenerowej z fotografiami nietoperzy w locie, w  związku z tym będzie można zobaczyć piękne zdjęcia nietoperzy w naturalnym środowisku. Oczywiście kilka wykładów poświęconych dla dzieci w różnym wieku, dla dzieci, dorosłych i młodzieży. Jest coś echolokacji, czyli coś dla bardziej starszych, doroślejszych może i zupełnie dla małych dzieci takie zajęcia, w czasie których  dzieci będą mogły wyciąć i pomalować nietoperze i stworzyć własne nietoperze.

Wydarzenie jest prologiem do wystawy pod tajemniczym tytułem Yeti. Jej wernisaż odbędzie się 6. grudnia w Muzeum Tatrzańskim. Z Marcinem Warchałowskim organizatorem Dnia Nietoperza rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: