Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu Przygody Koziołka Matołka  i Mieszkańcy Tatr

 

Zakopiańskie Muzeum Tatrzańskie i kolejne warsztaty z cyklu Przygody Koziołka Matołka (23.01) oraz Mieszkańcy Tatr (24.01)

Przygody Koziołka Matołka – warsztaty dla dzieci

W tych dzisiejszych poznacie postać stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Zajęcia będą okazją, żeby dowiedzieć się czemu Koziołek Matołek chciał dotrzeć do Pacanowa, jakie miejsca odwiedził i czym podróżował. Poznacie zabawne historie o tym, jak uczył się matematyki licząc kapuściane głowy, jak zbudował teatr i został reżyserem spektaklu oraz wiele innych. W drugiej części zajęć wykonacie pamiątkę inspirując się przygodami Koziołka.

Spotkanie jutro (23.01) od godziny 10:00 w Opolance, czyli filii zakopiańskiego Muzeum Tatrzańskiego przy ul. Tetmajera.

Sprawdźcie czy nie trzeba się zapisać. Jeżeli jednak nie uda się wam na wtorkowe spotkanie dotrzeć, to kolejne zaplanowano na 30 stycznia. Będą też w lutym, o czym będziemy informować.

Mieszkańcy Tatr – gra edukacyjna dla dzieci

Jeżeli natomiast chcecie odkrywać ciekawostki ze świata tatrzańskich roślin i zwierząt, to wspólne poszukiwania odpowiedzi na pytania: które z tatrzańskich zwierzaków jest najlepszym wspinaczem, jak wygląda trop niedźwiedzia i czy nietoperze wydają odgłosy uzyskacie już w środę (24.01). Gra odbywa się w gmachu głównym przy Krupówkach od godziny 15:00.

Tu na pewno obowiązują zapisy, szczegóły na stronie Muzeum Tatrzańskiego, a kolejne spotkania cyklu 31.01 oraz w lutym (7.02, 14.02, 21.02), o czym też nie omieszkamy przypominać.

Czytaj także: